Як українці можуть виїхати за кордон на лікування

МОЗ та Єврокомісія евакуювали 21 постраждалого українця впродовж тижня з 20 по 27 січня 2023 року, фото: МОЗ

Міністерство охорони здоров’я надало роз’яснення про можливість українських громадян перетинати державний кордон у період воєнного стану для виїзду в інші країни на лікування.

"Як і раніше, якщо пацієнти потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги, а також отримання медичних послуг, надання яких наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть направлятися на лікування за межі держави", — сказано у пресрелізі МОЗ.

Зазначається, що пропуск таких громадян через державний кордон здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.

Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о "Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого", заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

"Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені", — додали у міністерстві.

Раніше, протягом тижня з 20 по 27 січня 2023 року, МОЗ спільно з Єврокомісією евакуювали та доправили на спеціалізоване лікування 21 пацієнта. Українців прийняли зокрема у медзакладах Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Угорщини.

source: