Британія сподівається, що танки Challenger прибудуть в Україну у березні

Британські військові біля танку Challenger 2, 19 січня 2023 року,фото: AP

Велика Британія сподівається, що 14 танків Challenger 2 прибудуть в Україну вже у березні цього року. Про це заявив заступник міністра оборони Великої Британії Алекс Чалк.

"Ми плануємо, що це буде наприкінці березня", — сказав Чалк у парламенті, відповідаючи на питання, коли танки будуть в Україні.

Представник британського Міноборони також зазначив, що до того часу українські військові будуть проходити інтенсивне навчання з керування та обслуговування даних транспортних засобів. За його словами, тренування розпочнуться наступного тижня у понеділок.

Що відомо про британський танк Challenger 2

19 січня, за день до чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", сім країн Європи узгодили військову допомогу для України. Велика Британія, окрім іншого, передасть Україні 14 танків Challenger 2. Це основний танк сухопутних військ Великої Британії. Він важкоброньований та мобільний, призначений для використання в зоні прямого вогню. Випускається компанією BAE Systems Land & Armaments.

За даними виробника, має такі характеристики:

- швидкість: 56 км/год
- оснащений 120-міліметровою танковою гарматою L30
- додатково озброєний гарматою калібру 7,62 мм та кулеметом; має цифрову систему управління вогнем
- оснащений двома незалежними системами нічного бачення
- оснащений тепловізорами для командира та навідника
- має окремий панорамний приціл 360 градусів для командира

Танки Challenger 2 стоять на озброєнні, зокрема, Великої Британії та Оману. Машина використовувалась в бойових діях в Ірані, Косово, Боснії та Герцеговині.

source: