"Збільшить наш танковий потенціал в рази"

Military Cabinet

Передача Україні сучасних танків, зокрема німецьких Leopard 2, дозволить суттєво збільшити боєздатність танкових підрозділів, а українські фахівці зможуть швидко їх опанувати. Про це заявив командир танкового батальйону Окремої танкової Залізної бригади з позивним "Удар", повідомляє Military Media Center.

"Надходження на озброєння таких сучасних, потужних та ефективних в бою танків, як Leopard, суттєво збільшить наш танковий потенціал в рази", — зазначив військовий. За його словами, це рішення дозволить українським танкістам вести з противником бої на ближчій відстані.

"Впевнений, що без проблем опануємо такі бойові машини, оскільки, на відміну від ворога, ми вмотивовані — за нашими спинами наші домівки і родини. І ми зробимо усе можливе, аби не допустити ворога", — підкреслив "Удар". Він додав, що для цього українським військовим необхідно більше сучасного озброєння.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну.

Однак Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на зустрічі Консультативної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 20 січня заявив, що "єдиного підходу до питання надання танків Leopard немає", і рішення ухвалено не було. Пісторіус також зазначив, що "враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим".

22 січня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок запевнила, що Німеччина не заперечуватиме проти можливої передачі Польщею Україні танків Leopard 2.

24 січня Польща офіційно подала запит на згоду Німеччини на передачу Україні танків Leopard 2 і закликала ФРН долучились до танкової коаліції.

25 січня Уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволив реекспорт іншим країнам. Того ж дня Іспанія оголосила про готовність передати Україні танки Leopard.

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

source: