Німеччина може надати Польщі дозвіл на передачу танків Leopard в Україну 25 січня

Танк Leopard 2. Фото: Twitter / Mariusz Błaszczak

Канцлер Німеччини Олаф Шольц уже в середу, 25 січня, може надати Польщі дозвіл на реекспорт німецьких танків Leopard в Україну. Про це повідомляє агенція Bloomberg із посиланням на інформовані джерела.

За словами співрозмовників агентства, Берлін хоче швидко ухвалити рішення з цього питання, щоб вгамувати розчарування серед союзників. Шольц відмовився від коментарів, коли його запитали, чи буде прийняте рішення в середу

Польща офіційно подала запит на дозвіл раніше у 24 січня, і уряд Німеччини заявив, що відповість з необхідною терміновістю. Закони Німеччини вимагають дозволу на реекспорт її військового обладнання, тобто сотні танків Leopard у Європі можуть бути відправлені в Україну лише за згодою Берліна.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну.

Однак Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на зустрічі Консультативної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 20 січня заявив, що "єдиного підходу до питання надання танків Leopard немає", і рішення ухвалено не було. Пісторіус також зазначив, що "враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим".

22 січня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок запевнила, що Німеччина не заперечуватиме проти можливої передачі Польщею Україні танків Leopard 2.

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

source: