Лукашенко заявив, що Україна пропонує йому укласти "пакт про ненапад"

Олександо Лукашенко. Фото: AP

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що українська влада начебто пропонує йому укласти “пакт про ненапад”. Про це пише провладний білоруський канал Белта. Президент Володимир Зеленський прокоментував дану заяву, зазначивши, що Україна на Білорусь нападати не збирається.

Лукашенко також сказав, що Захід не відмовився від своїх намірів стосовно їхньої країни, а Київ нібито готує бойовиків та екстремістів для повалення режиму. “Нам треба згуртуватися зараз, щоби тут не літали ракети і на Білорусь не кидали бомби”, — зазначив Олександр Лукашенко

Окрім цього він звинуватив Литву та Польщу у створенні додаткових проблем по периметру спільних кордонів з Білоруссю. І додав, що реакція на розхитування ситуації всередині країни буде жорсткою.

“Нам по периметру вистачає питань — і в повітряному просторі, і на землі, зелений кордон. У нас вистачає проблем. Дай боже втримати все це. А ще всередині нам хтось творитиме? Тому реакція на цю внутрішню не опозицію, а екстремістів – вилізли з-під плінтуса, не вилізли – буде жорстка. І нехай не ображаються: ми попереджаємо”, — заявив Лукашенко.

Президент України Володимир Зеленський на спільному брифінгу з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо у Києві заявив, що Україна нападати на Білорусь не збирається, а всі офіційні пропозиції української влади Білорусь та світ чують.

"Я бачу, що більшість населення Білорусі, я впевнений, що більшість військових незалежної Білорусі, які є військовими саме Білорусі, вони не хочуть нападати й іти силою зі зброєю на українське суспільство", — зазначив Зеленський, коментуючи вже загрозу з білоруського напрямку.

Президент також додав, що навіть якщо гіпотетично буде наступ з даного напрямку, то успіху росіяни та білоруси не матимуть.

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

source: