Путін зустрівся з Лукашенком. Про що говорили

Путін прибув до Мінська для зустрчі з Лукашенком, 19 грудня 2022 року, фото: офіційний сайт президента Білорусі

Президент Росії Володимир Путін прибув з одноденним робочим візитом до Білорусі для зустрічі з Олександром Лукашенком. Вдень 19 грудня літак російського президента приземлився в аеропорту Мінська. Станом на 17:00 за київським часом перемовини тривають.

Лукашенко зустрів Путіна в аеропорту особисто. Як зазначило державне інформагенство РФ ТАСС, російський президент прибув до Білорусі вперше з 2019 року. Як зазначається на офіційному сайті президента Республіки Білорусь, з аеропорту Путін та Лукашенко вирушили до Палацу Незалежності, де відбуваються перемовини. У розмові беруть участь глави держав, члени уряду, голови міністерств та відомств.

Президент РФ Путін під час переговорів заявив, що Білорусь є "не лише добрим сусідом" Росії, але й "союзником у найпрямішому значенні цього слова". "Ми справді останнім часом багато надавали уваги питанням безпеки, співробітництву на міжнародній арені. І вцілому ми маємо бути задоволеними тим, як вибудовуються наші відносини", — сказав він.Лукашенко своєю чергою заявив, що "зміцнення білорусько-російських зв’язків стало природною відповіддю на перемінну ситуацію у світі".

За його словами, місцеві виборці відчувають недоліки політики "захисту демократії і прогресу за допомогою обмежень і військової сили" стосовно Росії та Білорусі, і тому потрібно проявити "політичну волю і націленість на результат". "Ми у жодному випадку не повинні допустити помилки, допущені після розпаду Радянського Союзу. Тому нашим безумовним пріоритетом є рішення чутливих економічних питань, від яких у кінцевому результаті залежить добробут населення, підтримки наших реформ у громадській і політичній сферах", — заявив білоруський президент.

Також передбачаються переговори Путіна та Лукашенка у форматі "сам на сам", після чого очікується, що глави держав зроблять спільні заяви та дадуть відповіді на питання журналістів.

Раніше командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що під час візиту до Білорусі президент РФ Володимир Путін говоритиме з Олександром Лукашенком про ширше залучення збройних сил Білорусі до війни проти України.

У Генштабі Збройних сил України не виключають, що керівництво Білорусі готується до участі у війні. Водночас імовірність наступу з території Білорусі залишається низькою.

source: