Україна в тестовому режимі імпортувала електроенергію з Румунії

Лінії електропередач, ілюстративне фото: УНІАН

Державний енерготрейдер АТ "Енергетична компанія України" (АТ "ЕКУ") 27 листопада 2022 у тестовому режимі імпортував некомерційні обсяги електроенергії з Румунії потужністю 1 МВт протягом двох годин (о 9.00 та 14.00). Про це йдеться в офіційному пресрелізі "ЕКУ".

"Імпорт електроенергії може стати додатковим інструментом стабілізації енергосистеми України. Тестові поставки потрібні для перевірки технічної можливості імпорту електроенергії з Європи у разі необхідності", — сказано в повідомленні.

Зазначається, що право імпортувати електроенергію компанія придбала на аукціоні НЕК "Укренерго" 24 листопада. Попередні тести імпорту електроенергії державний енерготрейдер АТ "ЕКУ" здійснив зі Словаччини 27 жовтня та 19 листопада 2022 року.

Що відомо:
- Станом на 28 листопада внаслідок стрімкого зростання дефіциту потужності застосовуються аварійні відключення по всій території України.
- 23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось у Молдові. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку.
- Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, Канада виділила 10 млн доларів на генератори для України. ЄС пришвидшить постачання в Україну генераторів і трансформаторів.
- У Центрі досліджень енергетики додали, що на повне відновлення українського енергетичної системи знадобиться кілька років.

source: