День пам'яті жертв Голодомору: українців закликають запалити свічку у вікні

Фото: pixabay.com

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликав українців о 16-ій годині сьогодні запалити свічку у вікні як вияв скорботи за загиблими внаслідок Голодомору та долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

"Голодомор — це геноцид нашої нації, який 1932-1933 років був скоєний керівництвом Радянського Союзу. Створення штучного голоду стало наслідком бажання українців збудувати сильну і незалежну державу", — зазначив омбудсмен.

Він нагадав, що за різними підрахунками, демографічні втрати українців становлять від 4-ох і аж до 10 мільйонів людей. Найбільша кількість загиблих від Голодомору була в Харківській, Київській, Сумській, Черкаській, Одеській, Дніпропетровській, Житомирській та Вінницькій областях.

"Нині чимало країн визнають, що Голодомор був геноцидом нашої нації. І чимало країн зараз бачать, що в нинішній війні РФ переслідує ті ж методи — знищення української ідентичності. Тож боротьба триває!", — наголосив Лубінець.

Що відомо:
- Палата депутатів чеського парламенту у квітні 2022 року одноголосно визнала Голодомор в Україні в 1932-33 років актом геноциду українського народу.
- 24 листопада румунський парламент проголосував за Декларацію про засудження Голодомору, якого зазнав український народ внаслідок радянської окупації у 1932—1933 роках.
- Того ж дня Ірландія та Молдова слідом за Румунією визнали Голодомор геноцидом українського народу.
- Парламент Німеччини також планує розглянути та підтримати рішення про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

source: