Польща готова прийняти більше біженців з України

Тетяна зі своєю дочкою Катериною, вокзал Перемишля, південно-східна Польща, 12 березня 2022 року. Фото: Petros Giannakouris / AP

Станом на кінець листопада у Польщі не очікується проблем у разі появи нової хвилі біженців з України, країна здатна прийняти ще кілька тисяч переселенців. Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявив президент благодійної організації "Фронт допомоги Україні" Зореслав Дмитришин.

"На даний час ми не бачимо якоїсь проблеми у випадку нової хвилі біженців. Польська влада також має напрацювання. Тут є центри прийняття біженців", — розповів посадовець. За його словами, зокрема, у Варшаві наявні два великих центри, здатні прийняти кілька тисяч біженців. "Один з них вміщував близько 9 тисяч біженців в період березень-квітень", — зауважив Дмитришин. Окрім того, від самого початку війни функціонують програми, які націлені на фінансову підтримку людей.

"Це й допомога з житлом, допомога для дітей, соціальне, медичне страхування. Ми також як волонтерські організації маємо досвід і готуємося зараз. Поки що не бачимо збільшення руху з української сторони, але ми готові приймати більшу кількість біженців", — підсумував Зореслав Дмитришин.

source: