Лікарні в України закрили критичну потребу в генераторах

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Фото: УНІАН

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі телемарафону Суспільного розповів, що попри те, що лікарні в Україні закрили критичну потребу в генераторах, вони потребують резервних.

"Ще з 1 квітня 2020 року, коли розпочався другий етап медичної реформи, всі заклади, які контрактуються з НСЗУ, були зобов’язані мати альтернативне джерело енергопостачання: дизель або бензиновий генератор. Однак повномасштабне вторгнення РФ показало, що нам треба нарощувати потужності генераторів для того, щоб заклад повністю функціонував в автономному режимі", — зауважив він.

Ляшко додав, що інколи лікарні потребують резервних генераторів, оскільки ті, що вже є в наявності, розраховані на нетривалий період роботи — 3-4 години. "Зараз доводиться працювати добу-дві-три. Бензиновий генератор потребує заміни масла, фільтрів, і на певний період часу може бути відключений. А лікарня — це об’єкт, який не можна відключати від світла взагалі. В кожній лікарні до системи енергоживлення підключено життєво необхідне медичне обладнання, яке рятує життя пацієнтам. Тому ми в цьому напрямку і працюємо, і додатково привозимо генератори, щоб більше наростити потужності і створити резервні джерела енергопостачання в кожній лікарні", — зазанчив міністр охорони здоров'я.

Генератори є в кожній лікарні, яка має стаціонарне відділення, відділення інтенсивної терапії та операційну. Всі вони повністю забезпечені. Також додатково поставлятимуться близько 1100 генераторів різної потужності. "Раніше зберігали запаси пального були на три дні. Зараз запаси мають бути до 7 днів в різному вигляді. Або знаємо, де найближча АЗС, в якій буде цей запас, або на базі закладу з дотриманням усіх вимог до зберігання такого вибухонебезпечного продукту", — каже Ляшко.

Він розповів, що лікарні ділять на два рівні. Перший — це медзаклади, які можуть працювати без централізованого енергопостачання. Під них налаштовані всі маршрути пацієнтів, куди буде довозити “швидка” і в них 100% буде все обладнання, яке підключається до електроживлення.

Другий рівень — лікарні, які можуть працювати без централізованого тепла та водопостачання. У них формується основна мережа спроможних закладів охорони здоров’я, які забезпечити надання медичної допомоги всім, хто її потребує. "Лікарні закриватися не будуть. Але в певних лікарнях буде переглянуто підхід і оптимізовано використання приміщень, щоб сконцентрувати все на менших площах", — додав міністр.

Ляшко також розповів, що сьогодні система охорони здоров’я має 1100 Старлінків в лікарнях.

Що відомо:
- За останні два тижні Україна зазнала наймасштабніших обстрілів за весь період повномасштабної війни. 15 листопада Росія випустила по українських містах та селах близько 100 ракет. У Києві було пошкоджено житловий будинок – щонайменше одна людина загинула. Через масовані обстріли мешканці Києва, Харкова, Житомира, Львова, Тернополя, Рівного, Хмельницького та багатьох інших населених пунктів частково або повністю залишилися без світла та води.
- 23 листопада, українські сили ППО збили 51 з 70 крилатих ракет і п’ять дронів-камікадзе, які російські війська випустили по Україні. Попри це, Росія все ж завдала шкоди енергетичній та цивільній інфраструктурі. Більшість українських міст були знеструмлені. Російська ракети влучили в три багатоповерхових будинки, загинуло 10 людей.

source: