Військовий з “Азовсталі” Володимир Сулим після звільнення з полону

Суспільне Суми

Військовий із Сумщини Володимир Сулим, який обороняв “Азовсталь”, після обміну полоненими та реабілітації повернувся додому, в Ромни. У російському полоні він пробув 165 днів. Привітати військового Володимира Сулима з поверненням додому прийшли місцеві жителі.

"Прийшли спеціально сюди, тому що є і зять, і син, які теж воюють. Дуже цікаво прийти, віддати честь і поклонитись дитині, яка нас захищала, захищає і буде захищати”, — говорить роменчанка Надія Неліна. “А в мене і внук, і син.. Немає слів.. Вічно я плачу.. Хоч би скоріше повернулись. Хоч би скоріше перемога була", — каже роменчанка Віра Батюта.

Син Ніни Іванівни Анатолій Ткаченко теж обороняв "Азовсталь". Зараз — у російському полоні. "У списках є на обмін. Але як там їх міняють, я не знаю. Невістка — в Сумах, я не знаю куди звертатись. Подзвонила: напишіть листа. Так куди той лист, яким чином... Скільки він туди йтиме, той лист?", — розповідає Ніна Ткаченко.

Володимир Сулим провів у полоні понад 5 місяців, його обміняли 29 жовтня. Після реабілітації повернувся додому, в Ромни. Про своє перебування в полоні військовий розповів під час зустрічі з роменчанами в одній із місцевих бібліотек.

"Пройшов такі етапи жорсткі. Це — концтабір в Оленівці, я думаю, ви бачили його на відео. Це в одному бараці живуть 600 людей: 300 — на першому поверсі і 300 — на другому. Розміститися, лягти поспати", — зазначив Володимир Сулим. Згодом російське командування прийняло рішення відфільтрувати полонених. Разом з Володимиром близько двохсот людей перевезли в слідчий ізолятор №2 м. Таганрог.

"Деяких сильно так побили там. Деяких людей так, що потрапили в лікарню там. Мене особисто – я втратив свідомість. Беруть в полон, скотчем замотують тобі лице, затягують руки. Ти не бачиш, куди ти йдеш. Допити були. Ще приниження були. Пісні російські там, гімни вчити. Трьох людей, коли я там був, замордували. Одного морського піхотинця і двох — із 55-ої бригади.. і ще одного, з Азова. Їх так допитували: фізичні тортури, після яких серце не витримувало — і все. Це допити током, спецзасобами, так їх називають росіяни", — згадує він.

Свої покази щодо катувань у полоні Володимир Сулим вже надав представникам СБУ. "Найголовніше — що для мене це все закінчилось. Якось Бог поміг у цьому мені. Доля так привела, що я вийшов з полону", — зазначає Володимир. Після відновлення Володимир Сулим планує знову повернутися до лав Збройних сил України.

source: