ГУР прокоментував заяви бойовиків про формування батальйону з українських полонених

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов. Фото: Суспільне

Бойовики так званої ДНР заявили, що "сформували батальйон" з українських полонених військовослужбовців. У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони наголосили, що такі дії є порушенням законів і звичаїв війни. Про це у коментарі Суспільному заявив речник ГУР Андрій Юсов.

"Інформація про створення якихось псевдоформувань з українськими військовополоненими була ще з вересня. Ми розуміємо що українські полонені знаходяться під тиском російських спецслужб. Не виключаємо, що можуть бути провокації, але розуміємо що українські військові вірні своїй присязі", — зазначив посадовець.

На переконання Юсова, заяви бойовиків є частиною інформаційно-психологічних операцій російської сторони. "Ніякого батальйону не сформовано точно, але є підготовка ворожих ІПСО та провокацій. Ці заяви це ворожа пропаганда", — наголосив він.

Речник ГУР також нагадав, що формування військових підрозділів є порушенням законів і звичаїв війни. "Ми розуміємо що це порушення женевських конвенцій", — підсумував Андрій Юсов.

source: