Угорські ВПС перехопили російський транспортний літак над Балтією

Фото: sdelanounas.ru

Угорські винищувачі Gripen, які базуються у Литві в межах місії НАТО перехопили російський транспортний літак Іл-76 у повітряному просторі країн Балтії. Про це заявив міністр оборони Угорщини Крістоф Шалай-Бобровницький. За його словами, подія сталася вранці 18 серпня.

Угорські винищувачі були підняті рано вранці через невпізнаний літак. Потім Gripen, згідно з міжнародними процедурами, успішно перехопили та ідентифікували російський літак Іл-76, що летів на південь над Балтійським морем", — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Міністр додав, що після цього винищувачі повернулись на авіабазу Шяуляй у Литві. Шалай-Бобровницький також повідомив, що із 1 серпня 2022 Угорщина протягом чотирьох місяців із майже 80 солдатами та чотирма винищувачами Gripen виконуватиме завдання охорони повітряного простору країн Балтії разом із Німеччиною, Чехією та Італією під командуванням НАТО.

Що відомо:
- 18 серпня Міністерство оборони Фінляндії повідомило, що два російські винищувачі МіГ-31 підозрюються в порушенні повітряного простору Фінляндії поблизу прибережного міста Порвоо.
- 16 серпня російські військові заявили, що перехопили британський розвідувальний літак над Баренцевим морем. Міністерство оборони Великої Британії заперечує, що літак входив у повітряний простір РФ.
- Протягом тижня російський військовий літак тричі залетів у зону ППО Аляски.
- 21 червня Російський гелікоптер "Мі-8" під час військових навчань залетів на територію Естонії.
- Вранці 17 червня російський військовий корабель двічі порушив територіальні води Данії на північ від острова Борнхольм у Балтійському морі, де в цей час проходив данський Фестиваль демократії.
- 30 квітня літак-розвідник РФ залетів у повітряний простір Швеції.
- Раніше російський бомбардувальник також порушив повітряний простір Польщі.

source: