Вторгненням в Україну РФ порушила табу, яке діяло з часів Другої світової — Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда під час виступу в межах відзначення свята Війська Польського, 15 серпня 2022 року. Фото: AP

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що вдершись на територію України, Росія порушила безпекове табу, яке протягом десятків років утримувало держави від агресії щодо своїх сусідів. Про це політик сказав під час виступу в межах відзначення свята Війська Польського, інформує RMF24.

"Росія та російський режим порушили велике табу, що було жорстким кордоном безпеки з часів Другої світової війни, що жодна велика держава не нападає на іншу країну, аби позбавити свободи й незалежності, щоб забрати територію, поставити під сумнів існування держави та нації", — підкреслив політик.

Дуда також нагадав, що понад сто років тому під час Варшавської битви Польщі вдалося зупинити більшовистську навалу, хоча це й здавалося для багатьох неможливим. "У великій битві 1920 року, що вирішила долю миру, польська армія виявилася для Рад непереборною перепоною; виявилося, що поляки здатні подолати всі перепони та переламати ситуацію", — сказав президент.

Він висловив переконання, що якби Радам та Червоній Армії вдалося дістатися до повсталої Німеччини та інших країн Західної Європи, доля Європи та решти світу, ймовірно, була б зовсім іншою.

Анджей Дуда наголосив, що нині українці також боронять не лише свою землю, але й Польщу та решту Європи

source: