Половина країн G20 не підтримують санкції проти РФ — ЗМІ

Фото: Міністерство закордонних справ РФ

У той час як США та Європейський союз запровадили санкції проти Росії за її вторгнення в Україну, половина країн Групи двадцяти приєдналася до них і не підтримує ізоляцію РФ.

Про це пише Bloomberg.

"Вважається, що G-20, до якої входять країни, частку яких припадає близько 85% світового економічного виробництва, краще представляє світову спільноту. Проте лише половина групи приєдналася до міжнародних санкцій, накладених на Росію через її вторгнення в Україну", — пише видання.

Зазначається, що держсекретар США Ентоні Блінкен під час турне Південно-Східною Азією та Африкою стикається з "незручною реальністю": більша частина світу не готова наслідувати зусилля США та Європи з ізоляції Росії президента Володимира Путіна.

"Це робить погодження глобальних ініціатив, таких як обмеження цін на російську нафту, запропоновану G7, ще складнішим завданням, а також заохочує Путіна та його головного прихильника – голови Китаю Сі Цзіньпіна – до реалізації їхніх "глобальних планів", — йдеться в матеріалі.

Санкції проти РФ. Інфографіка Bloomberg

У Bloomberg наголошують, що найбільше ізоляції РФ опирається Китай. За кілька тижнів до початку повномасштабної війни в Україні Сі Цзіньпін оголосив про "безмежну дружбу" з Росією. Витрати Китаю на російську нафту різко зросли з початку війни – у червні на закупівлі енергоресурсів у РФ було витрачено на 72% більше, ніж роком раніше.

Суперництво США та Китаю посилилося після візиту спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань. Пекін відреагував на поїздку Пелосі масштабними військовими навчаннями навколо острова.

Але, як зазначає Bloomberg, позиція Китаю не поодинока. Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді нещодавно обговорював із Путіним питання нарощування торгівлі між країнами.

Лідер президентських перегонів у Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, поклав провину за війну не лише на Росію, а й на Україну.

Президент ПАР Сиріл Рамафоса також розкритикував санкції, запроваджені США.

За словами неназваного турецького високопосадовця, Анкара дійшла висновку, що покарання Росії завдасть збитків економічним і політичним інтересам Туреччини. За словами джерела, країна зазнала збитків у розмірі 35 мільярдів доларів від вищих цін на енергію та вплив на туризм.

Як зазначає видання, одна з причин такої стриманої реакції Глобального Півдня на війну лежить, звичайно, в економічній площині. Але є й інші, зокрема, "історична близькість до Москви".

source: