В ОПУ відреагували на звіт Amnesty International

Демонстрації на підтримку України. Люди тримають прапор Аmnesty Іnternational, місто Брешія, Італія, 24 лютого 2022 року. Фото: Getty Images

Життя людей є пріоритетом для України, тому з зони активних бойових дій проводиться евакуація. Про це заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, коментуючи звіт Amnesty International, в якому ідеться, що ЗСУ розміщують зброю в жилих районах.

За словами Подоляка, звіт Amnesty International стає частиною пропаганди Росії.

"Сьогодні Росія докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати Збройні Сили України в очах західних суспільств і зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу. Шкода, що така організація, як Amnesty International, бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди", — зазначив він.

Подоляк додав, що єдине, що становить загрозу життю українців, — це "російська армія катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну чинити геноцид".

"Наші захисники боронять свій народ і сім'ї. Життя людей для України є безумовним пріоритетом, саме тому ми проводимо евакуацію мешканців прифронтових міст", — додав він.

"Фальшивий" баланс — реакція МЗС України

У Міністерстві закордонних справ України назвали звіт Amnesty International "створенням фальшивого балансу між злочинцем, та жертвою".

Глава МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що саме Росія "тисячами" знищує цивільне населення, руйнує міста та території, коли українські бійці намагаються захистити країну та континент від окупантської навали.

"Тому, будь ласка, припиніть займатися створенням фальшивої реальності, де у вас всі в чомусь винні. Займіться донесенням правди про те, чим є сьогоднішня Росія. Зробіть це хоча б в ім’я цивільних жертв, яких накрило російськими снарядами на зупинці в місті Торецьк Донецької області", — додав Кулеба.

Про що ідеться у звіті Amnesty International

4 серпня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт "Українська військова тактика ставить під загрозу мирне населення". У ньому зокрема ідеться, що військові базуються в житлових районах, включаючи школи та лікарні. Така тактика суперечить міжнародному гуманітарному праву, адже таким чином цивільні об’єкти перетворюються у військові цілі.

"Ми зафіксували картину, коли українські війська наражають на ризик цивільне населення і порушують закони війни, коли діють у населених пунктах. Перебування в оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права", — заявила Аньєс Калламар, генеральний секретар Amnesty International.

Amnesty International проводили своє розслідування у квітні-липні у Харківській, Миколаївській, Донецькій та Луганській областях. Вони вивчали місця, по яких Росія вела обстріли, а також опитували очевидців і родичів загиблих. За даними Amnesty International, українські військові завдавали ударів із житлових районів, а також перебували у цивільних об'єктах у 19 містах та селах зазначених областей.

Amnesty International зазначає, що гуманітарне право не забороняє сторонам конфлікту розміщатись у навчальних закладах, в яких не йдуть заняття, але військові — за відсутності вагомих причин — не повинні використовувати будівлі, що розташовані біля житлових будинків.

Водночас наголошується, що такі порушення не виправдовують невибіркові атаки Росії, в результаті яких загинули та були поранені незліченна кількість мирних жителів.

Реакція Amnesty International Україна

У заяві Amnesty International Україна ідеться, що організація визнала вторгнення Росії на територію України актом агресії та грубим порушенням Статуту ООН, що є злочином згідно з міжнародним правом і продовжує фіксувати воєнні злочини РФ в Україні. Суть самого звіту в українському офісі не прокоментували.

source: