Pосійська пропаганда тепер стверджує, що острів Зміїний досі під контролем РФ

Острів Зміїний, фото: Державна прикордонна служба України

Російські пропагандистські медіа та військові експерти РФ стверджують, що острів Зміїний досі контролює Росія, адже наратив про "жест доброї волі" здійняв серед населення росіян хвилю стурбованості та обурення. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО України

Зазначається, що сьогодні більшість російських ЗМІ, посилаючись на слова депутата Держдуми РФ Черняка, вже заявляють, що острів Зміїний досі контролюється Росією.

Російські пропагандисти водночас заявляють, що українські війська намагатимуться висадитись на острів, "щоб отримати хоча б медійну перемогу замість реальної". "Подібні заяви — це невдала спроба довести російським громадянам, що все під контролем. Щоб перевести погляд населення з незручної для себе теми, рашистам терміново потрібна хоч якась «перемога», якою пропаганда зможе нівелювати втрату острова і заспокоїти народ РФ, що з кожним днем дедалі менше довіряє своїй владі", — кажуть у ЦПД.

Що відомо:
- 30 червня головнокомандувач Валерій Залужний повідомив, що росіяни не витримали "вогню української артилерії" і офіційно залишили острів Зміїний, що на Одеському узбережжі. В Міноборони РФ назвали відступ "жестом доброї волі".
- Росія захопила острів Зміїний 24 лютого 2022 року, у перший день повномасштабної війни Росії проти України. Після цього російська армія облаштувала там ППО та ракетні установки. Крім того, там розмістились російські війська, а також чергувала катерна група та авіація.
- 12 квітня Укрпошта ввела в обіг марку, на які зображений український військовий та російський корабель. Марка відсилає до фрази "Русскій воєнний корабль, іді н***й". Це — відповідь українських солдатів з острова Зміїний, яку під час російського вторгнення в Україну 24 лютого отримав російський корабель на пропозицію здатися.

source: