Віцепрем'єрка Стефанішина назвала умови вступу України до Євросоюзу

Уніан

Для того, щоб стати повноправним членом Європейського Союзу, Україна має відновити інфраструктуру, посилити економіку, а також виконати низку інших вимог.

Про це в ефірі єдиного національного телемарафону повідомила віцепрем'єрка з питань європейського та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. "Попередньо це рішення (про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу — ред.) суто політичне, але до нього має бути пройдено певний шлях. Ми маємо стати сильним і конкурентоспроможним членом ЄС, посилити українську та європейську економіку, маємо відновити країну, відновити інфраструктуру, визначити нові економічні пріоритети, нові сектори економіки, тобто ми маємо відновити всю країну і від того моменту вже робити відлік до того, коли Україна стане членом ЄС", — розповіла вона.

Посадовиця також додала, що це рішення є "невідворотним" "Не треба хвилюватися, що у майбутньому нові політики в Україні чи ЄС завадять цьому рішенню, бо воно вже невідворотне", — зазначила віцепрем’єрка.

"Рішення, яке ухвалюють сьогодні, — це, власне, і є визнання того, що Україна вже добре справилась з домашнім завданням і відповідає Копенгагенським критеріям членства. Одним із найбільших здобутків, який вже оцінила Європейська комісія, це те, що Україна в умовах повномасштабної війни залишилась повністю функціональною державою, у нас функціонують всі інституції на регіональному, центральному рівнях, це те, що дозволило нам не проходити роки оцінювання. Попереду ще багато роботи, але ми виконаємо всі вимоги і будемо готові до наступних перемовин", — підкреслила Стефанішина.

source: