Найдивніший з усіх серіалів. «Дивні Дива»

Серіал «Дивні Дива», 2 сезон. Фот. NETFLIX / Planet / Forum

Сучасна молодь, зрозуміла справа, не має досвіду зростання у 80-х роках. Створює собі уявлення на тему цих часів на підставі сугестивної креації, яка з реальністю майже не пов’язана.

Якщо Ви звернули увагу на те, що ваші діти-підлітки не сплять вночі, з рум’янцем на щоках дивляться якийсь серіал, то це означає, що власне була прем’єра нового сезону «Дивних Див» у постановці режисерів Росса і Метта Даффер. Ви напевно запитаєте: що це таке? Отже, коротко кажучи, маємо справу з подією з поп-культури з досить великим артистичними амбіціями, закритою у дуже спритно вигаданому бізнес-проекті, що приносить мільйонні (якщо не мільярдні) доходи.

Останню роботу братів Даффер, майже два тижні після прем’єри, глядачі провели оглядаючи її понад.. 335 мільйонів годин. Отже, в чому феномен цього «черва», який уже нараховує чотири сезони?

Асоціації, або я вже колись це бачив

«Дивні Дива» - це мозаїка зшитих з собою найбільш колоритних шматочків американської поп-культури 80-х років. Вона складається насамперед з мотивів пригодницького кіно для дітей, збагаченого елементами фантастики і фентезі. Напевно варто тут згадати про такі фільми як комедія «Бовдури» (1985 р.) та «Іншопланетянин» (1982 р.). Режисери додали до цього складники фільму жахів («Чужий», 1979, «Кошмар на вулиці в’язів», 1985 р., «Воно», 1990 р., «Керрі», 1976 р.) та – особливо у наступних сезонах, коли головні герої дорослішають – серіал для молоді типу «Беверлі-Гіллз, 90210».

Підписуйтесь на наш фейсбук
Може єдине, що в цьому серіалі оригінальне – це послідовна і свідома відсутність оригінальності? Може його творці – це тільки талановиті ремісники, котрі живляться ще теплими міфами поп-культури і вміють загіпнозувати глядачів щонайменше двох поколінь? Можливо. Але навіть якщо не звертати увагу на сентиментальну реакцію (очевидну для людей у віці 40 +), то з легкістю помітимо, що це серіал може стати дуже добрим каталізатором розрахунків з часами, в яких ми виховувалися (з їх вадами і перевагами) і успішно збуджувати емоції, що супроводжують хоча б спогади про «дружню компанію» з подвір’я чи школи, які колись, власне в 80-х роках, були на порядку денному.

Так, навіть якщо ми жили далеко від західного стилю життя – в кінці кінців його щупальця доходили також і до нас. А якщо ще, можливо неусвідомлено, автори фільму продають нам цілком цікаву розповідь про природу особового зла (звичайно пронизану мотивами фільмів «Екзорцист», «Твін Пікс», «Володар перснів» і «Чужого»), то із здивуванням ствердимо, що власне споживаємо одну з найцікавіших телевізійних подій останніх років. Що з того, що зовсім неоригінальну?

Music for the masses

«Дивні Дива» це для Netflixa курка, що приносить золоті яйця. Фактично, серіал дуже втягує, має чудову реалізацію. Інтригує не тільки з чисто фільмових приводів (ідея, реалізація, драматургія, ролі), але також з огляду на гігантський комерційний потенціал, який стоїть в ідеальному «таймінгу» введення продукту на ринок. Вся міфологія восьмого десятиліття ХХ ст. у серіалі дуже вміло дозована, накладається на hype[ексцитацію – ред.] серед молоді, яка знає ті часи з розповідей батьків та сентимент і тугу за минулою молодістю серед сорокарічних. Вся ця атмосфера довкола серіалу перекладається в свою чергу на гаджети, що носять фірмових знак «вісімдесятих» - футболки, кепки, чашки і т. д.

Щоб прочитати всю статтю, натисніть тут.

Марек Хороднічи
Переклад: Олеся Ґераль

source: