Фінляндія ухвалила офіційне рішення щодо вступу в НАТО

uk.wikipedia.org

Фінляндія ухвалила офіційне рішення щодо вступу в НАТО. Про це повідомив президент країни Саулі Ніїністе. У неділю, 15 травня, президент і уряд Фінляндії офіційно оголосили, що раніше нейтральна північна країна, що межує з Росією, має намір подати заявку на членство в НАТО.

Таким чином відкривається шлях для розширення Північно-атлантичного військового альянсу. Про рішення подати заявку заявили президент Фінляндії Саулі Ніїністе і прем’єр-міністерка Санна Марін на спільній прес-конференції в Президентському палаці в Гельсінкі.

“Це історичний день. Починається нова ера”, — сказав президент.

Коли безпека Фінляндії на максимумі, то і загальна безпека зростає, зазначили високопосадовці.

"Для нас найважливішим є безпека Фінляндії. Але як член НАТО Фінляндія також візьме відповідальність за безпеку всього Альянсу... Це рішення (вступ до НАТО — ред.) також посилить ЄС, чий голос у НАТО стане сильнішим", — сказала Санна Марін.

За словами Марін, все змінилося після того, як Росія вторглася на територію України. У Фінляндії не хочуть такого майбутнього для себе і своїх дітей. І саме тому ухвалили рішення подати заявку на вступ до НАТО.

"Коли ми дивимося на Росію, ми бачимо зовсім іншу Росію сьогодні, ніж ми бачили кілька місяців тому. Все змінилося, коли Росія напала на Україну. І я особисто вважаю, що ми більше не можемо вірити в те, що буде мирне майбутнє поруч із Росією, наше власне. Тому ми приймаємо рішення про вступ до НАТО. Це акт миру... У нас були війни з Росією, і ми не хочемо такого майбутнього для себе для наших дітей. І саме тому ми приймаємо це рішення сьогодні та на наступному тижні, щоб ніколи більше не було війни", — сказала очільниця уряду Фінляндії.

Говорячи про процес подачі заявки до НАТО, Марін сказала, що не думає, що важливе питання полягає в тому, як відбувається процес. І чи Фінляндія та Швеція приєднаються окремо чи разом.

“Важливе питання — як це вплине на те, що обидві країни зможуть вступити в НАТО, як вплине на весь регіон і безпеку в цілому. Я думаю, що це дуже важливо. Важливо, щоб ми йшли в одному напрямку, важливо, щоб ми йшли в тому ж темпі в одному напрямку", — сказала прем’єр-міністерка.

В парламенті Фінляндії за заявку на вступ до НАТО голосуватимуть у понеділок, 16 травня, пише SVT.

source: