Зберігається загроза ракетно-бомбових ударів з Білорусі — Генштаб

Фото: з Фейсбуку Генштабу ЗСУ

Зберігається загроза ракетно-бомбових ударів по об’єктах на території України з території Білорусі. Про це інформує Генштаб Збройних Сил України у ранковому зведенні. Також тривають інтенсивні бої на Донбасі.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках підрозділи збройних сил Республіки Білорусь продовжують посилювати українсько-білоруський кордон в Брестській і Гомельській областях.

На пунктах пропуску та в прикордонних районах Брянської та Курської областей перебувають посилені наряди прикордонної служби ФСБ, а також підрозділи збройних сил Російської Федерації. Крім того, російські окупанти здійснили артилерійські обстріли населених пунктів у Городнянському районі Чернігівської області та завдали авіаційного удару по населеному пункту в Шосткінському районі Сумської області.

На Слобожанському напрямку росіяни перегруповують війська, щоб запобігти подальшому просуванню українських військ у напрямку державного кордону. У районах на північ від Харкова армія РФ обстрілює з артилерії підрозділи українських військ.

На Слов’янському напрямку окупанти перегруповуються для поновлення наступу на Барвінкове та Слов’янськ. Для посилення передових підрозділів росіяни перемістили батальйонну тактичну групу.

Щоб доукомплектувати підрозділи, що зазнали втрат, РФ перемістила близько 300 одиниць озброєння та військової техніки.

На Донецькому напрямку підрозділи російського війська намагаються розвинути наступ на Лиманському, Сєверодонецькому, Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямках. Основним завданням залишається встановлення повного контролю над Рубіжним, захоплення Лиману та Сєвєродонецька.

На Лиманському напрямку росіяни форсували річку Сіверський Донець. У напрямку на Сіверськ наступають у бік Зеленої Долини і Новоселівки. Тривають бойові дії .

Росіяни з території РФ у напрямку Кремінної перекинули техніку понтонно-мостового парку.

На Сєвєродонецькому напрямку армія РФ наступає у напрямку Кудряшівки і Сєвєродонецька, має частковий успіх.

На Бахмутському напрямку росіяни штурмують у напрямку Первомайськи, Комишувахи, бойові дії тривають.

На Авдіївському напрямку війська РФ штурмують у напрямку Новобахмутівки та Новокалинового.

На Курахівському напрямку армія РФ наступає у напрямках Степне – Новомихайлівка, Славне – Новомихайлівка та Олександрівка – Мар’їнка. Продовжуються бойові дії.

В Маріуполі основні зусилля окупантів зосереджені на блокуванні та спробах знищення українських підрозділів в районі заводу “Азовсталь”. Армія РФ не припиняє завдавати авіаційних ударів.

На Запорізькому напрямку російські військові обстрілювали підрозділи українських військ із ствольної артилерії великої потужності та реактивних систем залпового вогню.

На Південнобузькому і Таврійському напрямках росіяни намагаються покращити своє тактичне положення.

На Миколаївському та Криворізькому напрямках війська РФ продовжують артилерійські обстріли позицій українських військ. Ведуть повітряну розвідку, зокрема і з використанням БпЛА.

Крім того, на Миколаївському напрямку, у районі Нової Каховки російська армія готує інженерні підрозділи до наведення понтонно-мостових переправ.

На Таврійському напрямку російські війська поповнювали запаси та проводили демонстраційні дії.

На Бесарабському напрямку без суттєвих змін.

source: