Нижня палата Конгресу США підтримала виділення Україні додаткових $40 млрд

Suspilne

Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт, що передбачає виділення Україні додаткових 40 мільярдів доларів допомоги.

Про це повідомляє АFP.

"Палата представників США проголосувала за направлення пакету допомоги Україні на суму у 40 мільярдів доларів після того, як президент Джо Байден попередив, що кошти, які мають допомогти Києву відбити російське вторгнення, швидше за все, вичерпаються за кілька днів", — йдеться у повідомленні.

Як зазначила Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі, Сполучені Штати мають діяти швидко через загрозу, яку становить Росія для України, інформує Associated Press.

"Оскільки Путін відчайдушно прискорює свою кампанію жахів та жорстокості, час має важливе значення. Тому нам було так приємно почути, що сьогодні ми можемо негайно приступити до цього законопроєкту, щоб він пройшов через Сенат і до столу президента. Щоб допомога дійшла народу України та Східної Європи", — заявила вона.

Основна частина схваленої допомоги має бути спрямована на закупівлю озброєння. Очікується, що до кінця тижня документ ухвалить і Сенат США.

Раніше повідомлялось, що у Сенаті США зареєстрували резолюцію щодо визнання Росії державою-спонсором тероризму.

Що відомо:

-Президент США Джо Байден 9 травня підписав законопроєкт про надання Україні оборонної допомоги за спрощеною процедурою — так званий ленд-ліз.

-28 квітня Байден звернувся до Сенату для схвалення додаткової підтримки Україні в розмірі 33 мільярди доларів. З них 20 мільярдів підуть на закупівлю озброєння й спорядження для українських військових, 8,5 мільярда — на пряму економічну підтримку, а ще 3 мільярди — на гуманітарні й продовольчі цілі.

-Спікерка Палати представників США демократка Ненсі Пелосі стверджує, що американські законодавці схвалять пакет допомоги Україні в розмірі 33 мільярдів доларів "якнайшвидше" — імовірно, до кінця травня 2022 року.

-Сполучені Штати 8 травня оголосили новий пакет санкцій проти Росії через її війну в Україні. Вони стосуються найбільших російських телеканалів, надання фінансових послуг, а також обмежень на використання російської нафти. Детальніше про тих, хто потрапив під санкції, читайте тут.

-За даними Міноборони США, з початку роботи адміністрації Джо Байдена Сполучені Штати виділили Україні понад 4 мільярди доларів на підтримку безпеки, зокрема понад 3,4 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення Росії.

source: